יום הולדת קרקס

קרקס ביום הולדת

יום הולדת קרקסי היא דרך מקובלת מאוד כיום לחגוג ימי הולדת בעיקר לילדים מגילאי 4-5 ועד 10-11, השילוב בין ההפעלה האנרגטית והמאתגרת לצד כייפית ומחדשת ביחד עם המופע המרהיב והתוספות המעניינות שכל אומן מביא איתו הופכות את האירוע למוצלח ואיכותי,  בניית אירוע טוב דורש מהמפעיל הרבה יכולות, בין היתר גישה טובה מאוד וטבעית לילדים לצד יכולת משחק ויכולות ג'אגלינג המחייבות על מנת להרים מופע ראוי, מעניין, מצחיק ומלהיב. 
 ציינתי קודם לכן שכל אומן מביא איתו חידושים ודברים מעניינים ושונים, וזה עושה כל יום הולדת קרקס לאירוע שונה באופיו, יש מפעילי יום הולדת שמכינים בלוני צורות ומחלקים לילדים, תוספת שכזו מתאימה בעיקר לגילאים הצעירים כמו 3-4-5-6-7, מעבר לגילאים האלו יש אפשרות לעשות סדנת יו-יו שבה מלמד הלהטוטן את הילדים כמה טריקים ונותן להם להתנסות ביו-יו מקצועי. אפשרות נוספת היא תוספת של סדנת יצירה של כדורי ג'אגלינג, סדנה זו היא מאוד מומלצת מפני שהילדים גם מכינים כדור ג'אגלינג במו ידיהם, וגם לומדים את מיומנויות הבסיס והשלבים הראשונים ללמידת להטוטי הכדורים, אפשרות זו פותחת בפניהם דלת לעולם הקרקס. החיסרון היחיד של סדנה זו הוא שהעלויות הם קצת גבוהות מפני שמדובר בהרבה חומרי גלם, בלונים, שקיות, אורז/חול/מילוי כלשהו בכמויות גדולות.
המופע שהוא לב יום ההולדת הוא לרוב מעין מיני מופע קרקס (ללא חיות ואקרובאטיקה לרוב) המשלב הומור המותאם לעולם הקונוטציות של הילדים, המופע בנוי כך שהילדים יוכלו לעקוב אחרי ההתפתחות והסיפור, הילדים גם שותפים באופן אקטיבי שלא כמו במופע קרקס גדול באוהל, במופע יום הולדת האמן מזמין חלק מהילדים לעזור לו, בדרך זו ניתן לתת לילד היום הולדת את תשומת הלב העיקרית גם באופן זה שהילד עצמו עולה ל'במה' ומקבל את כל היחס או בצורה של עוזר שמייעץ לאמן איזה ילד כדאי לבחור.

 קבלת פנים על קביים היא דרך מקובלת ומרהיבה להוסיף צבע וייחוד לאירוע, בעצם הלהטוטן עולה על זוג קביים (לרוב בגובה של 70-100ס"מ מתחת לרגליו) עם תלבושת מיוחדת המכסה את רגליו עד סוף הקביים כך נוצרת התחושה שהוא בעצם איש ממש גבוה, קבלת הפנים מתרחשת בתחילת האירוע (עד חצי שעה מתחילת הגעת הילדים) בזמן קבלת הפנים ישנה אינטראקציה כייפית בין הילדים ללהטוטן, הם עוברים לו בין הרגליים, נותנים לו כיפים, מצטלמים איתו, מוסרים איתו כדורים ובקיצור, משתעשעים, לאחר מכן יורד הלהטוטן ופותח את הסדנה.
טקס יום הולדת הוא חלק חשוב מאוד שאסור להזניח, לילדים מאוד חשוב שיהיה חלק מוכר ואהוב שבו שרים את שירי היום הולדת, מרימים את הילד על הכסא לפי מספר השנים שהוא חוגג ואפילו מזמינים חברים לברך אותו במיקרופון, בסוף הטקס מביאים ההורים עוגה עם נרות, הילד נושף ומביע משאלה.
ניתן גם לסיים את האירוע במופע אש וזיקוקים, לעיתים קרובות מתרחשת היום הולדת על התפר שבין סוף היום לתחילת החושך, בסיטואציה שכזו מומלץ להוריד את קטעי האש מהמופע הראשי ולסיים איתם את האירוע כשכבר מחשיך והאפקט של האש הוא הרבה יותר מרהיב ומרשים וזה נותן תחושה של סיום נוצץ ודרמטי.
מאמר זה נכתב על ידי גיל אינלנדר, קרקס בגיל, מפעיל ימי הולדת קרקסיים בעל ניסיון רב בתחום. לפרטים נוספים מומלץ לטלפן: גיל-0507675152.
במידה ומעוניינים בלהטוטן ליום הולדת באזורים מרוחקים בארץ אשמח להמליץ על חברים מהתחום שגרים ברחבי הארץ מהצפון ועד הדרום.

צרו קשר

השאירו פרטים בטופס ואשוב בהקדם.
אני כאן לרשותכם לכל שאלה או בקשה ☺️.

פתח/י את הצ'אט
צריך עזרה?
שלום 👋
איך אוכל לעזור לך?