יוגה וג'אגלינג

כושר, יוגה, ג'אגלינג ואימוני קרקס

במאמר זה אנסה לתת רעיונות לגישת אימון משולבת, אלמנטים מעולם הקרקס (כדורים, מקל, חישוק) ולשלב אותם עם תרגילי ג'אגלינג יוגה וכושר קלסיים.

עולם הכושר/אימון/יוגה נהפך לתחום מאוד מגוון, אנשים ממציאים שיטות חדשות, מגוונים את האימון שלהם לצורה שתתאים להם בצורה אידיאלית, שתעניין אותם ותאתגר אותם ואני רוצה לתת פה דוגמא לסגנון חדש, תרגילי יוגה (יציבות, שרירי ליבה וכוח) עם אלמנטים של ג'אגלינג.

תרגילי כושר עם כדורים

*ג'אגלינג עם שלושה כדורים בעמידה על רגל אחת

*מצב סמיכה קדמית (פלנק) לזרוק כדור מיד ליד.

*מצב סמיכה אחורית (פלנק הפוך או תנוחת סרטן) לזרוק כדור מיד ליד בקשת גדולה מעל הבטן.

*מצב סמיכה צידית (ביוגה נקרא 'ואשיסטאסנה') לעשות ג'אגלינג עם שני כדורים ביד העליונה.

*ישיבה על הישבנים בלבד (רגליים כפופות באוויר, גב ישר כמה שאפשר) דרגת קושי קלה, לזרוק כדור מיד ליד מתחת לרגליים ו/או מעל. דרגת קושי בינונית עם שני כדורים לעשות חצי כופסא (תרגיל ג'אגלינג שבו זמנית זורקים כדור מיד ליד ועוד כדור למעלה ועוזר לאותה יד) דרגת קושי קשה לעשות תרגיל כופסא מלא בשלושה כדורים.

*מישיבה/שכיבה לעמידה ומעמידה ולישיבה/שכיבה במהירות בזמן זריקת כדור (שוכבים על הגב, זורקים כדור למעלה ומספיקים לקום מהר ולתפוס בעמידה)

*ג'אגלינג בשלושה כדורים בזמן ביצוע סקווטים או לאונג'ים.

ועוד תרגילים כיד הדמיון…

תרגילי כושר עם מקל

*איזון מקל על רגל אחת בזמן עמידה על הרגל השנייה.

*איזון מקל על רגל בזמן ישיבה על הישבנים בלבד.

*איזון מקל על הסנטר ולעבור מעמידה לשכיבה על הגב וחזרה.

*להחזיק מקל בכפות הידיים ברווח של כחצי מטר ולקפוץ מעל המקל מבלי לעזוב אותו.

תרגילי כושר עם חישוק (הולה-הופ)

*תרגיל קפיצות במקום בזמן שחישוק מסתובב סביב רגל אחת.

*לסובב על הבטן במשך זמן ממושך במצב מכרע קדמי

*לסובב על הבטן ולעלות מדרגות (או מדרגה אחת כמו אימון מדרגה)

*לסובב חישוק על הבטן ולעמוד על רגל אחת

 

אימון אינטרוולים

יש אפליקציה שאני משתמש בה שנקראת interval timer אפשר לקבוע מרווחים קבועים של זמן (למשל דקה) ומספר אינטרוולים (למשל 30 לאימון של חצי שעה) ואז כל דקה אפשר להחליף תרגיל, חלק מהתרגילים זה די קל להחזיק דקה וחלק די קשה. אפשר לשלב כל מיני תרגילים, לא רק עם ג'אגלינג וכושר, מה שרוצים, זה נותן מרווח של יצירתיות, מי שמספיק מנוסה לא צריך להחליט מראש מה הוא יעשה בכל אינטרוול אלא לזרום עם מה שבא לו לעשות ולתכנן כל פעם מה תעשה באינטרוול הבא.

לסיכום

שיטת אימון זו מתאימה למי שעובד בתחום של מופעי קרקס, בעיקר אמנים שעושים מופעי ג'אגלינג, אנשים עם זיקה למיומנויות משולבות של קורדינציה ומוטוריקה עם כוח ויציבות. אני באופן אישי מאוד אוהב לאתגר באימונים שלי גם את המוח וגם את הגוף ולכן פיתחתי שיטת אימון זו, לדעתי ולפי צורת האימון שלי רצוי לפתח כמה אימונים שונים שאנחנו מסדרים לאורך השבוע, אצלי למשל יש 3 סוגי אימון וכל יום אני עושה משהו אחר (אימון יוגה קלסי, אימון אינטרוולים משולב מיומנויות, אימון כוח ואקרובטיקה עם אימון ג'אגלינג ממוקד תרגילים למופע קרקס שלי)

 

צרו קשר

השאירו פרטים בטופס ואשוב בהקדם.
אני כאן לרשותכם לכל שאלה או בקשה ☺️.

פתח/י את הצ'אט
צריך עזרה?
שלום 👋
איך אוכל לעזור לך?