אמן וצייר דיוקנות - עידו פרנק

עידו פרנק - צייר ואמן דיוקנאות

לפרטים והזמנה התקשר לעידו – 052-632-3730

שמי עידו פרנק, אני אמן, צייר דיוקנות במקצועי ומתמחה בציור דיוקנאות. רישום הדיוקן מתבצע לרוב עם פחם, או עפרונות לסוגיהם השונים. אם האדם מעוניין הפורטרט יכול להתבצע עם צבע מיים,פסטל או דיו.

החומרים שהזכרתי מיועדים לרישום דיוקן מהיר. אם האדם רוצה להשקיע בפורטרט שלו או של מקורביו, אז המדיום העמיד ביותר ובעל התוצאה המרשימה ביותר הוא השמן. ציור דיוקן זה דורש זמן וסבלנות מצד האדם שיושב להצטייר. ציור הדיוקן המהיר לוקח בין 15 דקות לחצי שעה, שבמהלכו מנסה הצייר לתפוס את התמצית  המאפיינת וההבעה של האדם שיושב מולו.

ציורי הדיוקן הקדומים ביותר נמצאו במצריים הם נקראים דיוקנאות המומיות מפיום. דיוקנאות אלה מהתקופה הרומית ופורטרטים אלה לא היו של קיסרים ומלכים, אלא של אנשים פרטיים.

הדיוקן הראשון שצוייר בשמן הוא של האחים ואן אייק והוא החתונה של הזוג ארנולפיני שצוייר ב1434.

ציור הדיוקן המפורסם ביותר הוא המונה ליזה של לאונרדו דה וינצ'י((1507 בקירוב), פורטרט זה שינה את ההיסטוריה מבחינה אמנותית. רב האמן גילה טכניקת ציור חדשה (ספומטו), הנוצרת ע'י שכבות דקות של צבע מדולל בהרבה שמן שיכבה על גבי שכבה ע'י כך נוצר ערפול. משערים שדיוקן זה לא הגיע לידי סיום, האמן לקח איתו את הדיוקן מאיטליה לצרפת , ששם נפטר וכך השאיר לצרפת את הדיוקן והעביר לה את שרביט האמנות (צרפת דילגה על הרנסנס ועברה היישר מימיי הביניים לבארוק).

דבר מופלא קורה כאשר יושבים צייר ומצוייר לציור הדיוקן: האדם המצוייר בדרך כלל נרגע ומשיל מעצמו את מעמסות היומיום ומתחבר למקום בתוכו שבדרך כלל אין לאדם גישה אליו.
מקום נכבד נמצא בעולם הדיוקנאות , לדיוקן העצמי: אין כמעט צייר שלא צייר את עצמו לפחות פעם אחת, יש כאלה (דוגמאת רמברנדט), שציירו את דיוקנם העצמי מאות פעמים. כך לומד האדם שמצייר להכיר את עצמו ואת נפשו על גווניה האין סופיים.
תחום נוסף של דיוקן הוא דיוקן הקריקטורה, פורטרט זה מתבצע במהירות תוך כדי ויתור על פרטים שוליים, בקו יחיד ומעוגל (הקו המודגש ). סוג רישום דיוקן זה  בא לתפוס את הדגשים המפיינים את האדם ולהקצין אותם.
שעל ידי כך תהיה הדמות מזוהה. עוד נפוץ להגדיל את הראש ולהקטין את הגוף ולהוסיף לאדם את עיסוקו או את תחביבו של האדם הנרשם. יעודו של רישום דיוקן מסוג זה הוא להצחיק ולשעשע ע'י הקלילות של הקו וההומור שבהקצנת האופי של כל אדם.
לסיכומו של חיבור קצר זה רק אוסיף שציור או רישום דיוקן היא חוויה שאין כמותה גם לאדם המצוייר וגם לצייר…
מזכרת שנשארת לזמן רב וכמתנה ומחווה היא רבת רושם ומשמעות ובעיקר כייף גדול.
מומלץ להזמין את עידו (צייר הדיוקנאות) בתור מתנה לבן משפחה או חבר קרוב (ציור דיוקן בשמן צבעוני), או לאירועים כגון: פסטיבלים, ירידים, הפנינג, חגים קהילתיים וכן הלאה. (ציור דיוקן קצר בפחם)
אמן וצייר דיוקנות - עידו פרנק
אמן וצייר דיוקנות - עידו פרנק

צרו קשר

השאירו פרטים בטופס ואשוב בהקדם.
אני כאן לרשותכם לכל שאלה או בקשה ☺️.

פתח/י את הצ'אט
צריך עזרה?
שלום 👋
איך אוכל לעזור לך?